Chcete se zasmát? Navštivte pardubický Festival smíchu

Chcete se zasmát? Navštivte pardubický Festival smíchu

Každoroční tradice. Už od roku 2001 pořádá krajské město GRAND Festival smíchu, na kterém se představí smetánka z celého Česka. Přijďte se pobavit i vy.

Hlavní město smíchu. Tipovali byste, že alespoň na jeden týden se jím stanou právě Pardubice? Některé sportovní fanoušky by to nepřekvapilo, stejně tak milovníky divadla. Na konci ledna se totiž právě v Pardubicích koná tradiční GRAND Festival smíchu.

Ocenění pro nejlepší

GRAND Festival smíchu pořádá Východočeské divadlo už od roku 2001. Slouží jako soutěžní přehlídka komediální tvorby divadel z celé České republiky. Každoročně se tak do krajského města sjede smetánka z různých koutů naší země, aby pobavila nejen fanoušky, ale také odbornou porotu.

Komedii sledují hned dvě poroty – odborná a studentská. Obě mají právo udělit vlastní cenu. Zapojit se však mohou i samotní diváci, kteří svým hlasováním určují, kdo získá cenu Komedie diváků. Součtem všech hlasů je pak určeno nejlepší komediální vystoupení a vyhlášena cena Komedie roku.

Zábava na celý týden

Po celou dobu trvání Festivalu se tak mají diváci na co těšit. Přítomna jsou méně známá herecká uskupení, která se tak rázem mohou vyšvihnout mezi elitu. Součástí týdenního maratonu je i ocenění za mimořádný přínos v herectví, režii či jiné oblasti divadelního komediálního žánru pro aktivně tvořícího umělce. Právě za tento přínos se od roku 2012 uděluje cena Genia smíchu. Pardubice během tohoto týdne žijí nejen divadlem, ale také řadou doprovodných akcí. Východočeské divadlo nabízí širokou škálu nesoutěžních představení, jsou pořádány výstavy, koncerty i zajímavé aktivity nejen pro děti. Divadlo se navíc stává místem příjemných setkání souborů z celého Česka, zástupců jednotlivých měst i kulturních osobností.